STARTSIDEN   VÅRE SIDER    MISJON    BOKPROSJEKTET   PARAGUAY   INDIANERNE   FILM   BILDER   SØK   LINKER   OVERSIKT   KONTAKT

    

 20. september 2014

 

Ødeleggende storm  i Paraguay. Mange hus ødelagt.

 

Kjære venner i Norge!

Hilser dere alle fra pastor evangelist Ignacio Gimenez, med velsignet fred fra vår Herre Jesus Kristus.

I dette brevet vil jeg informere fra indianerkolonien Itaymi, hvor jeg er pastor: Vi takker Gud for at alle vennene har det bra. Tidlig på etternatten den 19. september, klokken 03:00 kom det en sterk vind, etterfulgt av kraftig hagelstorm som ødela mange hus. Også eternitt-taket på den nye kirken ble ødelagt, og dette bekymrer vennene i menigheten. Som pastor må jeg informere dere, og samtidig be om hjelp fra menighetene i Norge. Kirken i Itaymi måler 12 x 6 meter, og taket ble gjennomhullet, slik at det nesten ikke er en hel plate på taket.

Det var bare dette, mine venner, og jeg hilser dere alle. Beboerne i kolonien har meldt skadene til myndighetene.

Jeg sender etter hvert noen bilder.

 

Med hilsen

Ignacio Gimenez

Orginal-brevet

 

 

NB: Har du eller din kirke mulighet til å hjelpe vennene i Itaymi. De burde ha fått et tak med zink-plater eller lignende. Det ser ut til at disse hagel-stormene blir hyppigere, og de er ofte svært ødeleggende.

De forteller at mange hus-tak, innbo, åkrer, husdyr ble skadet i stormen, så dette får store konsekvenser for folk som er fattige fra før.

Kirketaket er ca 72 m2. Zinkplater koster ca kr 250 pr stykke slik at platene vil koste ca kr 5.500, pluss montering.

Ønsker du å hjelpe vennene, kan du bruke følgende kto, og merk overføringen med "storm":

   

  ParaguayMisjon
  c/o Pinsemenigheten Betania
  Pb 167, sentrum
  3251 LARVIK
  Kto: 1594.29.62026

 

 

Mange takk for hjelpen!!

 

Mvh

 

Rudolf

 

 Copyright ® 2012 www.pymisjon.com